Werken in blended teams

Talent van Conclusion Consulting dat de kans krijgt zich te ontwikkelen bij Conclusion Enablement. Dat vraagt om tijd en toewijding, maar beide bedrijven plukken er de vruchten van. Zo bracht het business consultant Beau de Graaf diepgaande kennis van IT-dienstverlening. Samen met Nick Mollen van Conclusion Enablement en Martijn Baak van Conclusion Consulting deelt zij haar ervaringen met deze kruisbestuiving binnen het ecosysteem.

24 januari 2025   |   Blog   |   Door: Careers at Conclusion

Deel

Talent van Conclusion Consulting dat de kans krijgt zich te ontwikkelen bij Conclusion Enablement. Dat vraagt om tijd en toewijding, maar beide bedrijven plukken er de vruchten van. Zo bracht het business consultant Beau de Graaf diepgaande kennis van IT-dienstverlening. Samen met Nick Mollen van Conclusion Enablement en Martijn Baak van Conclusion Consulting deelt zij haar ervaringen met deze kruisbestuiving binnen het ecosysteem.

Mooie mix van mensen

Jonge talenten aannemen past bij de visie van Conclusion Consulting om “een hele aanstekelijke mix van mensen binnen de club te hebben”. Vraag directeur Martijn Baak naar hoe hij kijkt naar talenten als Beau en zijn toch al niet geringe enthousiasme zwengelt spontaan verder aan. “Als je ziet met hoeveel ambitie en energie Beau bij ons binnenstapte, dan wil je haar alle kansen geven. Impactvolle rollen bij onze klanten vragen echter om een zwaar cv. Als starter op de arbeidsmarkt heb je dat simpelweg nog niet. Daar vonden Nick en ik elkaar in. Hij is iemand die niet alleen met woorden, maar ook met daden jonge mensen kansen wil geven.”

De eerste horde overwinnen

Nick Mollen is Division Manager Customer Experience bij Conclusion Enablement. Vanuit die rol is hij verantwoordelijk voor meerdere deliveryteams die samen een twaalftal klanten bedienen. “Afgelopen jaar werkte Beau in verschillende rollen in een van onze klantteams. Jonge talenten zoals zij hebben vaak nog niet die ‘minimaal drie jaar IT-werkervaring’ waar om wordt gevraagd. Dat doet echter niets af aan hun kennis en motivatie. Ik help talenten graag die eerste horde te overwinnen door ze een eerlijke kans te geven en persoonlijk te begeleiden.” Beau haakt daarop in: “Als je de kans krijgt om eigenaarschap en verantwoordelijkheid te nemen, kun je groeien als professional en ontdek je waar je passie ligt.”

Hoe meer van dit soort initiatieven, hoe aantrekkelijker Conclusion wordt voor jong talent

Martijn Baak, directeur Conclusion Consulting

Pragmatische samenwerking

De samenwerking tussen Conclusion Consulting en Conclusion Enablement krijgt steeds meer vorm. Inmiddels lopen er meerdere ‘Beaus’ rond bij Conclusion Enablement. “Afgelopen jaar begonnen we met drie business consultants, begin van dit jaar hebben we de samenwerking verlengd en in de vorm van een traineeship van zes maanden gegoten”, vertelt Nick. Voor Martijn een mooi voorbeeld van de pragmatische samenwerking tussen de Conclusion-bedrijven. “We ontwikkelen talent en we bundelen onze proposities, waardoor klanten nog beter worden bediend. Gaandeweg het traject krijgt onze co-creatie steeds concreter vorm. Samen laten we talenten groeien en vervolgens kiezen zij hun eigen carrièrepad. Dat kan zowel bij Conclusion Consulting als bij Conclusion Enablement zijn.” Is Martijn dan niet bang om talentvolle business consultants te verliezen? “Ik werk tien jaar binnen het Conclusion ecosysteem en heb al heel wat transfers mogen begeleiden. Uiteindelijk is zo’n overstap alleen maar goed voor het ecosysteem en voor de ontwikkeling van de betreffende persoon. Daar maken we bij Conclusion Consulting een mooi feestje van. We hebben er dan weer een ambassadeur binnen het ecosysteem bij.”

Inspiratie voor het Conclusion ecosysteem

Over de bal heen kijkend hopen Nick en Martijn dat hun samenwerking andere Conclusion-bedrijven inspireert. “Hoe meer van dit soort initiatieven, hoe aantrekkelijker we als Conclusion worden voor jong talent”, zegt Nick. “Er loopt veel talent rond, maar je moet ze wel de kans durven en kunnen geven. Op deze manier bewijzen we dat talenten zich binnen het ecosysteem alle kanten op kunnen ontwikkelen.” Beau ziet de win-win: “Nick kan invulling aan zijn teams geven en wij kruipen in de haarvaten van een mooi IT-bedrijf en ervaren daar de dynamiek. Tegelijkertijd ontdekken we het ecosysteem. Ik gun het elke startende collega om jezelf op deze manier te ontwikkelen.” Inmiddels werkt Beau voor klanten buiten Conclusion. “Enablement als eerste opdrachtgever was fantastisch”, blikt ze terug. “Ik leerde in sneltreinvaart over IT-dienstverlening op het gebied van development, cloud, workspace en security services. Die kennis neem ik mee naar mijn nieuwe opdrachten, waar ik het gesprek over business, IT en de impact op de mens in de digitale transformatie op niveau kan voeren.”

Ook werken bij Conclusion?

Het Conclusion ecosysteem bestaat uit meer dan 25 bedrijven. Ieder bedrijf is uniek en heeft zijn eigen expertise. Voor welk bedrijf ga jij?
Werken bij Conclusion
Collega's werken bij Conclusion
Werken bij Conclusion