Elise leerde dankzij The Connection zichzelf én collega’s uit het Conclusion Ecosysteem nog beter kennen

Hoe wil jij je de komende tijd ontwikkelen? Een relevante vraag voor elke professional die in het bijzonder op toepassing is van onze collega Elise. Meer leren en zien, blijven ontwikkelen en vooral niet stilstaan. Dat vindt Elise belangrijk, dus na ruim drie  jaar bij Conclusion Low Code Company was het tijd voor weer een volgende stap: deelname aan The Connection. Lees mee en ontdek hoe Elise het talent ontwikkelingsprogramma van Conclusion ervaren heeft, wat ze eruit meeneemt én hoe haar project perfect aansluit bij haar rol als Duurzaamheid coördinator binnen Conclusion Low Code Company.

3 februari 2025   |   Nieuws   |   Door: Conclusion Low Code Company

Deel

Van developer tot scrum master, customer succes management en sales

Maar eerst, terug naar het begin. Elise start in januari 2021 bij Conclusion Low Code Company nadat ze door recruiter Joanne is benaderd. Ze heeft dan haar opleiding Kunstmatige intelligentie afgerond en codeerervaring, maar is nog onbekend met Mendix. In de jaren die volgen ontwikkelt Elise zich eerst tot Scrum Master en vervolgens tot Customer Succes Manager, waarin ze de delivery van verschillende projecten op zich neemt. Sinds september 2024 richt ze zich tot potentiële nieuwe klanten: samen met directeur Danielle Graat is ze verantwoordelijk voor sales. Daarnaast neemt Elise sinds 2024 de rol van duurzaamheidscoördinator binnen Conclusion Low Code Company op zich, waarin zij de eindverantwoordelijke is voor het duurzaamheidsbeleid.

The Connection

In april 2024 start Elise met The Connection, het talent ontwikkelingsprogramma van Conclusion. Een perfecte match zoals ze het zelf omschrijft, “Ik houd van doorpakken, ben doelgericht en ik vind persoonlijke ontwikkeling belangrijk. Daarom vond ik het idee van meedoen aan The Connection leuk. Uiteindelijk sloot het ook heel mooi aan bij mijn rol als duurzaamheidscoördinator!”

Tijdens The Connection gaat een groep collega’s van verschillende bedrijven uit het ecosysteem aan de slag met zichzelf én een project vanuit de Conclusion directie. “We ontwikkelen onszelf door één op één sessies en groepssessies, waarin je eerlijke feedback krijgt. Een deel hiervan herkende ik van mezelf. En ik heb ook nieuwe dingen geleerd. Dat je het samen doet met Conclusion collega’s maakt het nog waardevoller. Je deelt dezelfde ervaringen en loopt tegen dezelfde uitdagingen aan.”

Hoe maken we duurzaamheid toegankelijker?

Deelnemers aan The Connection werken in groepen aan projecten, geïnitieerd vanuit de directie. “Dit jaar waren er projecten rondom de thema’s AI, Cloud, Gen-Z en duurzaamheid. De groepen worden samengesteld op basis van persoonlijke eigenschappen zodat je gedurende het project ook samenwerkt met verschillende kleurenprofielen.”

Elise en haar groep gingen aan de slag met het duurzaamheidsproject. “Duurzaamheid heeft echt de aandacht binnen Conclusion. We merken dat iedereen ermee aan de slag wil en dat er veel mooie initiatieven zijn binnen het ecosysteem. De Conclusion directie heeft bij ons de uitdaging neergelegd om een manifest over duurzaamheid én een wegwijzer met concrete voorbeelden binnen Conclusion te maken.”

Het talentontwikkelingsprogramma van Conclusion, The Connection, werd feestelijk afgesloten

Samenwerking met collega’s en directieleden binnen Conclusion ecosysteem

De groep begon met een brainstorm, las het boek Sustainable IT Playbook for Technology Leaders en hield een sessie met Maaike Maranus – van de Vrande, directeur sustainability, en Directeur Conclusion Nederland Seger Theuns.

 “Een ecosysteem brengt veel voordelen met zich mee, zo hoef je niet altijd het wiel uit te vinden. Uit interviews met de labeldirecteuren kwamen veel mooie initiatieven naar boven. Als een soort snoepwinkel van Duurzaamheid binnen Conclusion. We zochten een manier om de al beschikbare informatie en initiatieven makkelijker met elkaar te delen.”

Een inspiratiesessies met CTO Lucas Jellema heeft de groep op weg geholpen. Het resultaat is een duurzaamheidsmanifest en duurzaamheidsradar. Op de duurzaamheidsradar worden initiatieven geplot op verschillende assen, passend bij onderdelen van de duurzaamheidsvisie. Zo geeft de radar zichtbaarheid aan alle initiatieven binnen Conclusion, inclusief ambitie en contactpersoon. “We hebben hele positieve reacties ontvangen op het manifest en de radar, op dit moment ligt het bij de directie.”

Conclusion Ecosysteem

De opdracht was op meerdere fronten een perfecte match voor Elise. “Het slootnaadloos aan op mijn rol als duurzaamheidscoördinator. Maar ook wat ik uit The Connection wilde halen. Ik wilde het Ecosysteem, de collega’s en stakeholders, nog beter leren kennen. Dat is absoluut gelukt, we hebben veel van elkaar geleerd.”

Ook op persoonlijk front heeft Elise veel geleerd, “we zijn tijdens The Connection allemaal bezig met hoe we werken en communiceren. Natuurlijk gaat veel nog steeds op de automatische piloot. Maar toch ben je, deels onbewust, bezig met hoe je communiceert naar elkaar, je evalueert vaker hoe je samenwerkt en leert van elkaar. Ik merk vooral dat ik op sommige momenten wat rustiger ben geworden. Ik doe een stap terug en denk even na, waar ik van nature geneigd ben gewoon door te gaan. Het was  een hele waardevolle ervaring.”

The Connection sloot traditiegetrouw af met een finale waarin alle projecten gepresenteerd werden aan de directie en collega’s vanuit het ecosysteem.