Samen met de CMIO is een plan uitgedacht om de patiëntreis van de poli preoperatieve screening vanuit BeterDichtbij vorm te geven. BeterDichtbij wordt ingezet om de patiënt naar het patiëntenportaal te leiden voor medische informatie, voor het invullen van vragenlijsten en om herinneringen te sturen over medicatiewijzigingen, het stoppen met bloedverdunners en het nuchter blijven de dag voor de operatie. Dankzij een enthousiaste projectgroep voor het project Harmoniseren en Digitaliseren kregen we toestemming om in zeer korte tijd BeterDichtbij uit te rollen binnen alle poliklinieken waardoor de livegang op de POS-poli even uitgesteld is.
Als eerste gingen de poliklinieken Interne Geneeskunde/MDL en Cardiologie live om patiënten vragen via BeterDichtbij te laten stellen en de druk op de telefonie af te laten nemen. Daarnaast wordt BeterDichtbij bij de Neonatologie en IC ingezet om naasten op de hoogte te houden.
Tegelijkertijd vond de voorbereiding plaats voor de brede uitrol van BeterDichtbij. Iedere patiënt met een afspraak in het Diakonessenhuis wordt uitgenodigd om BeterDichtbij te gebruiken voor niet urgente vragen. De telefoondruk neemt hierdoor af waardoor de polimedewerkers minder werklast ervaren en patiënten die vanwege een urgentie telefonisch contact zoeken zijn nu eerder aan de beurt zijn. Voor het einde van het jaar volgt de implementatie van de patiëntreis voor de pre-operatieve screening en gaat ook de Endoscopie afdeling aan de slag.
Wat heeft de samenwerking met D&A het Diakonessenhuis opgeleverd?
Het was een verademing om een projectleider van D&A bij ons op de vloer te hebben. Zeker in dit project om BeterDichtbij te implementeren en onze processen aan te passen naar digitale communicatie met patiënten. Inmiddels zijn alle poliklinieken live en zien wij overal een enorme reductie van de telefonische contacten.